TRÁVA

Tráva slouží ke krmení zvířat, případně k produkci siláže.

Produkce trávy

V malém množství můžeme trávu získat posečením v podstatě libovolné travnaté plochy s relativně levnou technikou. Potřebujeme k tomu sekačku za traktor.

traktor sekající trávu

Posekanou plochu s trávou je pak třeba sesbírat sbíracím vozem. Sesbíranou trávu pak z vozu vysypeme do žlabu ke zvířatům, které chceme krmit.

vykládání trávy

Pro produkci většího množství je již potřeba zvolit produktivnější metodu. Nejprve je potřeba zakoupit pole, které bude určeno k pěstování trávy. Stačí menších rozměrů. Pole osejeme trávou (to umí většina klasických secích zařízení) a necháme trávu vyrůst (roste rychleji než obilí). Následně trávu posečeme, uhrabeme ji do řádek pro rychlejší nakládání (řádkovačem), a opět odvezeme sběracím vozem.

 

sečení trávy ve Farming simulatoru 2017

řádkování trávy

sbírání trávy

Pokud potřebujeme trávy pouze menší množství a zároveň chceme trochu ušetřit, je možné zapojit pouze jednu sekačku dopředu traktoru a zároveň sběrný vůz dozadu. Celá souprava tak seká a zároveň sbírá. Pozor je třeba brát při zatáčení. Přívěs opisuje jinou stopu než sekačka. Pamatujte také na to, že potřebné výkony pro jednotlivá zařízení se samozřejmě sčítají.

sekání a sbírání zároveň

sekání a sbírání zároveň

Alternativně lze rovnou vytvářet z trávy řezanku prostřednictvím stroje Krone BigX se sekačkou.

Krone BigX v akci

Z trávy je možné také vytvářet zelené balíky.

Pozn.: Ve hře existuje několik druhů sekaček, které lze k traktorům připojovat v různých konfiguracích.

sekací stroje ve hře Farming simulator 2017

sekací stroje ve hře Farming simulator 2017