JAK ŠEL ČAS

Vše začalo vydáním prvního dílu Farming Simulátoru. Ten vyšel v roce 2008 a lze jej považovat nejen za zakladatele této herní série, ale i za zakladatele celého herního žánru. Následovala mírně vylepšená verze 2009, která v Česku vyšla doplněná o vozidla Zetor pod názvem Zetor Simulator. Od té doby doznala hra spoustu vylepšení nejen na grafickém zpracování, ale i v rozsáhlosti techniky, a především na možnostech farmaření, jakož i celkové hratelnosti. Hra je od roku 2009 pravidelně vydávána na podzim v dvouletých intervalech.

Hra prošla za celou sérii postupnou evolucí bez výraznějších funkčních změn a převratů. Během dnes již téměř desetileté éry farming simulatoru tak prodělala významné zlepšení grafika hry, fyzikální model a výrazně se rozrostl vozový park. Počet kusů různé techniky se zvýšil z asi dvou desítek na více než 250. Na začátku hra obsahovala pouze několik značek, nyní se ve hře již nachází technika od více než 75 světových firem! Hra byla v průběhu vývoje rovněž obohacena o zcela nové možnosti. Ve stručnosti se o nich více dozvíte na následujících řádcích.

 

Zetor Simulátor (2009)

Vydáno: 19.září 2009

Hra v originálu vychází jako Landwirtschafts simulator 2009. Oproti předchozí verzi je možné najímat počítačem řízené pracovníky a sít nové plodiny, včetně kukuřice. V české verzi jsou navíc přidány traktory Zetor a hra tak u nás vychází pod názvem Zetor Simulátor.

Zetor Simulátor (2009)

Farming Simulator 2011

Vydáno: 18. října 2010

Farming Simulator 2011 celkově inovuje hru a rozšiřuje množství techniky. Hlavní značkou traktorů se stává Deutz. Největší novinkou je možnost chovat krávy a prodávat mléko.

Farming Simulator 2011

Farming Simulator 2013

Vydáno: 25. října 2012

Verze Farming Simulator 2013 dále zlepšuje grafiku a  rozšiřuje množství strojů. Především ale přináší mnoho inovací. Do hry jsou přidány plodiny cukrová řepa a brambory, což obnáší související unikátní techniku. Dále je přidána bioplynová stanice, skleníky a další umístitelné objekty. Přibývají také další zvířata - ovce a slepice. Nově je zpracován systém misí.

Farming Simulator 2013

Farming Simulator 2015

Vydáno: 30. října 2014

Farming Simulator 2015 je spíše lehkou evolucí předchozího dílu. Přináší výrazné zlepšení textur a přidání velkého množství nových strojů. Mírně vylepšen je i jízdní model a AI. Jedinou opravdu velkou novinkou je rozšíření farmaření o lesnictví.

Farming Simulator 2015

 

Kam dál? Verze 2017!

 


„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde